Alın Germe Estetiği

'Yüz Estetiği' forumunda Kıvırcık tarafından 19 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Kıvırcık

  Kıvırcık Administrator Site Yetkilisi

  Diğer tüm estetik girişimlerde olduğu gibi, alın germe estetiğinde de genel sağlık durumunun iyi olması ve gerçekçi beklentiler ön koşuldur. Plastik cerrahiniz alın germe operasyonu gerçekleştirdiğinde ve cildin fazlasını uzaklaştırdığında, alındaki kırışıklık çizgileri ve kaşların yapısı değişecektir. Gerektiğinde cerrahiniz çatık kaslara neden olan kaşların bir bölümünü de zayıflatacaktır.

  Alın germe estetiğinde sonuç daha yumuşak kaslar ve daha genç bir görünümdür. Eğer alın germe sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin. Alın germe estetiği, kaşlarında düşüklük ve göz kenarlarında yığılmalar olan hastalar da faydalıdır. Genellikle kırklı ellili yaslarda uygulanırsa da bazı hallerde daha genç kişilerde de gerekebilir.Kesiler izler saçlı derinin içine ve bazen saçlı deri çizgisine yerleştirilir. Alın germe estetiğinde plastik cerrahiniz sizin durumunuz için en iyi seçeneği size sunacaktır.

  Alın Germe Ameliyatına Karar Vermek
  Alın germe estetiğinde plastik cerrahinizin seçimi çok önemlidir. Muayene esnasında cerrahiniz yüzünüzü, derinizin yapısını ve saçlı deri çizginizi inceleyecektir. Tıbbi özgeçmişiniz sorgulanacak ve girişimin risklerini arttırabilecek sağlık sorununuzun olup olmadığı araştırılacaktır. Alın germe estetiğinden dolayı ortaya çıkabilecek sorunlar detaylı olarak anlatılacaktır.

  Alın germe estetiği yaptırma kararı alındıktan sonra plastik cerrahiniz uygulanacak cerrahi tekniği, anestezi şeklini, hangi hastanede alın germe estetiği yapılacağını, riskleri ve girişimin bütçesini size söyleyecektir.

  Alın Germe Ameliyatı
  Mevcut ameliyat yöntemleri arasındaki en belirgin fark kesilerin yerleri ve uzunluklarıdır. Orijinal teknikte koronal kesi kullanılır ve saçla deri arasındaki doğal çizginin 5 santimetre arkasındadır. Buna alternatif diğer bir kesi tam saçlı deri çizgisi üzerindedir. Bu kesinin izleri güzel iyileşmekte ve avantajı saç deri çizgisini istendiğinde yukarı yada aşağıya kaydırabilmektedir.

  En yeni teknik endoskopik alın germe ameliyatıdır. Bir iki santimetrelik birkaç kesi saçlı derinin içine yerleştirilir. Bir kamera ve monitör yardımıyla çalışılır ve his kaybını en aza indiren minimal bir tekniktir.

  Alın germe ameliyatı genellikle bir buçuk ila iki saat sürer ve hasta ameliyat sonrası kısa bir dinlenmeden sonra eve gidebilir.

  Alın Germe Ameliyatı Sonrası
  Girişimden sonra alında morluklar ve sislikler görülebilir. Bazı hastalarda şişlik göz çevresi ve yanaklara da yayılabilir. Ödemi yani şişliği azaltmak için başın yüksekte tutulması önerilir. Soğuk kompresler de faydalı olacaktır. Alındaki keçelenme ve batma hisleri zamanla azalacaktır. Dikişler, alın germe ameliyatından 7- 8 gün sonra alınır. Basınızın çevresindeki baskılı pansuman ertesi gün çıkarılır. Cerrahinizin normal hayatınıza dönünceye kadar ki isteklerine uymanız önemlidir ki bu süreç genelde on günü geçmez. Daha sonraki dönemde de ağır beden aktivitesi kısıtlanır. Morluklar fondöten ile kapatılabilir.

  Yüz gençleştirmede yüzde belirli bir armoni sağlamak için alın germe “alın germe ameliyatı genellikle göz kapağı estetik ameliyatları ve yüz germe”yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılır.

  Özgüveninizi kötü etkileyen yüzdeki yaslanmaya ait erken değişiklikler plastik cerrahlar tarafindan düzeltilebilir. Nasıl ve hangi yasta hissediyorsanız belki de öyle görünmenize yardımcı olabilir.

  Sağlık sigortanız alın germe ameliyatını kapsamaz. Ancak görmeyi kısıtlayan fonksiyonel sonuçlara yol açmışsa sağlık sigortanızca tümüyle ya da kısmen karşılanabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş