Boğa Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri

'Kadına Dair' forumunda Elti tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Elti

  Elti Well-Known Member

  TEMEL ÖZELLİKLER
  Yönetici Yıldızınız: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
  Grubunuz: Toprak, negatif
  Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
  Üstün yeteneğiniz: Sıcakkanlı olmak ve istediğini bilmek
  Özelliğiniz: Dost ruh ve koruyuculuk. Astrologlar Boğa için \”Zenginlik Burcu\” olarak söz eder.
  Emeliniz: Devamlı ileri atılım
  Amacınız: Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak
  Anahtar Sözcüğünüz: Süreklilik
  Yenmeniz gereken huyunuz: Alınganlık, küsmek, lüks özlemi ve bencillik
  Uğurlu gününüz: Cuma
  Uğurlu sayılarınız: 5, 6, 13, 188, 4524
  Uğurlu taşınız: Zümrüt
  Uğurlu renkleriniz: Pembe, gök mavisi, krem ve koyu yeşil
  Uğurlu çiçekleriniz: Kırmızı gül, pembe karanfil ve şebboy
  Uğurlu kokularınız: Karanfil, elma çiçeği
  Hoşlandığınız müzik: Senfoniler
  Olası hastalıklarınız: Boğaz, boyun ve hormon hastalıkları
  Çok iyi anlaştığınız burçlar: Başak, Oğlak
  İyi anlaştığınız burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç
  Kötü anlaştığınız burçlar: Kova, Aslan, Akrep
  Ne iyi ne kötü: Terazi, Yay

  Başarılı olacağınız meslekler:
  Hemen hemen her mesleğe yeteneğiniz var Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, mimar, müteahhit, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, bankacı, pratik meslekler
  Burcun ünlüleri: Asil Nadir, Barbra Streisand, Cher, Erol Büyükburç, Gary Cooper, Henry Fonda, Hitler, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Kanuni Sultan Süleyman, Karl Marks, Kraliçe II. Elizabet, Lenin, M.Ali Clay, Nükhet Duru, Öztürk Serengil, Rudolph Valentino, Salvadore Dali, Shakespare, Sigmund Freud, Stevie Wonder.

  GENEL ÖZELLİKLER
  Boğasız bir burçlar halkası asla düşünülemez. Boğa varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katar, umut verir. Boğa insancıl ve sıcakkanlıdır. Doğa ona insancıl hareketlerin hepsini vermiştir. Boğa burcu aşkı temsil eden Venüs tarafından yönetilir. Sanat ile içli dışlıdır. Doğaya ve toprağa değer verir. Boş zamanlarında genellikle balık tutarken yada dolaşırken bulabilirsiniz boğa insanını. Sıradan hayatı sever ve değişiklik boğa insanına göre değildir asla. Ani bir iş değişikliği yada özel hayatındaki değişiklik bir anda boğa insanını alt üst edebilir ve tekrar huzuru bulması biraz zaman alabilir.

  Var olduğu sürece hayatında güven ve dayanışma ister. Boğa insanı her şeyin sonsuza kadar aynı kalacağına inanmak ister ve öylede yaşar. Boğa insanı tam bir sabır ve istikrar insanıdır. Dayanıklıdır. Başkaları zora gelemez ve bir yerden sonra kaçarken boğa insanı dayanır ve elindekileri sonuna kadar koruyup kollamaya çalışır. Hayatındaki her şey paramparça olsa dahi onları tekrardan toplayıp bir araya getirebilecek güce sahiptir. Çevreye zor ayak uydurduklarından kesin kuralları olan işleri severler. İşler ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın oradan kaçan en son insan boğa insanıdır.

  Boğa insanının koruma içgüdüsü çok yüksektedir. Herhangi bir şeyi sahiplendikten sonra korumak pahasına varını yoğunu ortaya serebilir. Boğa insanına mantık mı duygularınız mı diye soracak olursanız Hiç şüphesiz duygularım cevabını alacaksınız. Büyük başarıları ancak duygusal yönden o olaya yakın hissediyorsa elde edebilirler. Duygu olmayan bir işte ilgileri hemen kaybolur. Sabırlıdırlar ancak her insan gibi onlarında tahammül edemedikleri durumlar yada olaylar karşılarına çıkabilmektedir ve bu durumlarda hayvanlar alemindeki akrabaları gibi şiddetle hücuma geçebilirler.

  Dik kafalıdır ve bu sayede geç sinirlenirler. Sinirlenmeleri için bir sebep göremediklerinden sabırlı gibi gözükürler ama bunun altında yatan sebep dik kafalılığın verdiği vurdumduymazlıktır. Boğa genelde sabit fikirlileri temsil eder ve hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Boğa insanı finansal kararlarda dikkatlidir ve riskleri önceden tahmin edebilir. Boğalar akıllı insanlarla sohbet etmeyi ve arkadaşlık kurmayı severler. Eğer bir ortamda katlanamayacağı kişi yada kişiler var ise boğa insanı asla bu düşüncesini saklamaz ve her ne olursa olsun o kişiyle aynı ortamı paylaşmaz. Bu durumda da dürüst yapısını ortaya koyar. Boğalar fiziksel açıdan oldukça çekicidirler ve bunda son derece farkındadırlar. Bakımlı görünmeyi severler. Boğa insanları iştahlı ve zevkle yemek yerler.

  Yemek yemek onlar için her şeyden ayrı bir keyiftir ve aslında bu keyifleri onları biraz zor duruma düşürebilir. Hayatları boyunca kilo problemi çeker ve kilolarla savaşmak zorundadırlar. Kararını veren bir boğayı hiç kimse bu kararında vazgeçiremez. Onu durdurabilene aşk olsun. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Nisan ve 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Mayıs Günü Doğanlar Boğa Burcu Grubuna Girmektedir.
   

Bu Sayfayı Paylaş