Büyük penis takıntısı olan kadın mutlu olamıyor

Rapunzel

Yeni Üye
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
42
Yaş
30
Konum
İzmir
Sekste ağır işçi erkek diye mi, gücü takıntı haline getiren erkek diye mi? Düşünelim konuşalım yazalım ve görelim. Alınmak kırılmak yok beyler, önerileri kulak ardı etmek ve kadını ezmek yok!

CİNSEL GÜÇ NEDİR?

Muhtemelen aynı gecede birden fazla kadınla seks ya da aynı kadınla birden fazla defa seks olarak algılansa da güç, az ve öz de olsa karşılıklı orgazmla açıklanmalı aslında. Gidiş yoluna göre not veren hocalardan olmayalım ama sonucu da bu kadar yabana atmayalım. Erkek, gücü 'çok'lukta arıyor. Oysa güç kaliteli sekste.

Cinsel güç, bir erkek ya da bir kadının cinsel kimliğine hakim olması, ne istediğini ve ne istemediğini bilmesi, empati yapabilmesi, düşünceli olması ve karşındakini mutlu etme isteğini mutlu olma isteğinden ayırmamasıdır aslında.

'Becerdim, döndüm popumu yattım ama benimki de 24 santim, daha ne isteyecek' diyen bir erkeğin güçsüzlüğü inanın tanımlar dışı. Bunun karşısında kelimeler kifayetsiz.

Yıllardır süren bir boyu mu işlevi mi tartışması var ki ben noktayı koymuş olayım; kesinlikle işlevi. Devede de boy var dedikleri cinsten hani.

Penis boyunuz konusunda arzu ve tercihleriniz olabilir ancak biz kadınların da bazı öncelikleri var, kabul ederseniz. Santimden yana eksik, şehvetten yana fazla oluverin, ziyanı yok. Tatmin etmenin alternatiflerine kafa yorun, başka ihsan istemez.

BU GÜÇ TAKINTISI NEDEN
Erkeklerin güç takıntısını yargılamak acımasızlık olur. Nasıl ki bizim cinsel yaşamdaki ketlerimiz, çocukluğumuzdan ve yetiştirilme biçimimizden geliyorsa sizin kafayı penisiniz ve onun gücüyle bozmanız da aynı sebepten. Amcalara, teyzenize pipi aça aça, okul tuvaletlerinde yanınızdakinin penisiyle kıyaslana kıyaslana büyüdünüz.

Bizim seksten kaçınmamız iffet olarak nitelendirilir ve bu tercihimiz saygıya değer bulunurken, sizin aynı yöndeki tercihiniz 'yumuşaklık' olarak nitelendirildi. Babanız sizi ömründe okula bırakmamışken tutup kolunuzdan kerhaneye götürdü. Eğreti Gelin filmi dün izlemişim gibi gözümün önünde. Sevişmemeniz herkese dert oldu. Erkekliğinizi ölçmek için türlü yöntem bulundu.

Alın size özeleştiri; biz kadınlar kavgalarımızda sizi bu çok iyi bildiğimiz can evinizden vurma gafletinde bulunduk. 'Sen de erkek misin be' dedik, 'tatmin bile edemiyorsun beni!'

Bunun için bu hataya düşen hemcinslerim adına özrümü kabul edin.

Ama şunu da bilin altın günlerinde bizi nasıl inlettiğinizi, ter içinde kalıp en mahrem yerlerimizi nasıl ıslattığınızı, çarşafları nasıl da ısırttığınızı ballandıra ballandıra anlatmayı da severiz. Sürpriz!

CİNSEL SORUNLARI BİLMELİ

Cinsel sorunlar, kadın ve erkeklerin normal bir cinsel ilişkide bulunmalarını güçleştiren ya da büsbütün önleyen psikolojik ve biyolojik engellerdir en basit tanımıyla. Ve sorunun psikolojik mi biyolojik mi olduğunu uzman teşhisiyle anlamadıkça çözüm mümkün değildir.

En başta da bahsettiğim gibi cinsel sorunlarınız, çocukluk yaşantınızdan ya da maalesef sık rastladığımız çok başarısız bir ilk cinsel deneyden kaynaklanan korku, aşağılık duygusu, sıkılganlık ve suçluluk duygusu gibi psikolojik engellerle oluşmuş olabilir.

Kendine ket vurma, kendine yasaklama da insanda cinsel arzuyu ve heyecanı azaltır. Cinsel refleksleri sınırlayan yavaşlatan türlü etmenler cinsel sorunların yaşanmasına neden olur ve bu cinsel gücün kaybı demektir aslında.

Elbette organ bozuklukları, alkolizm, şeker hastalığı ya da kromozom bozuklukları gibi fiziksel ve biyolojik nedenler de soğukluk veya iktidarsızlık gibi sorunlara yol açabilirler. Ama cinsel sorunların en yaygın kaynağı, psikolojik ve toplumsal engellerdir. Bunun bir parçası olmaktan kaçınmak önemli.

Sigara, stres ve uykusuzluğun, cinsel gücü olumsuz etkileyen faktörlerin başında geldiği biliyorsunuz değil mi? Cinsel gücü artırıcı yiyecekler ve yöntemlerin, dünyanın tüm ülkelerinde büyük ilgi gördüğünü bilinmesine rağmen , cinsel gücü azaltıcı faktörlerin dikkate alınması hususunda ihmalkarlık gözlemliyorum.

CİNSEL GÜCÜ DÜŞÜREN ETKENLER

Sigara içmek:
Hem panter gibi olmak istiyor hem de fosur fosur sigara içiyorsanız boşuna kürek çekiyorsunuz demektir.
Sigara içmenin, cinsel gücün karşısındaki olumsuz faktörlerin başında geldiğini söyleyelim. Sigara dumanındaki birçok kimyasal maddenin, damarlarda kasılmaya ve kan akımının azalmasına neden olduğu kesin bilgi. Kan akımı bozulan klitoris, vajina ve cinsel organların daha az duyarlı olduğunu, penisin sertleşmeye güçlük çektiğini ve sigara içildikten sonra yapılan cinsellikte orgazmın daha az yaşandığını söylemeliyim.

Stres Altında Olmak:
Metropol insanları cinsel bilgi açısından daha zenginler ve yaşadıkları şartlara bakılırsa öyle de olmak zorundalar. Iş yaşamındaki stres, geçim kaygısı, çocuk büyütme zorluğu gibi nedenlerle cinsel yaşamındaki başarısı,mümkün olandan az olanlar oldukça fazladır.

Stres, kandaki DHEA ve testesteron seviyelerinin düşmesine neden oluyor. Stresli bir günden sonra cinsel isteğin azaldığımı ve stres nedeni ile kortizol gibi stres hormonlarının arttığını söyleyelim. Kan damarlarının daralması ve kan akımının azalmasına neden olan bu hormonların değişimler, cinsel yaşamı direkt olarak etkiler. Kocaman bir maalesef. Izole bir yatak odası bu nedenle çok ama çok önemli. Stres cinsel yaşamda çok önemli faktörlerden birisidir. Önemli bir toplantı öncesi, sınav öncesi ve benzer durumlarda cinsel istek ve cinsellikten zevk almak belirgin oranda azalır, buna hiç dikkat etmiş miydiniz? Bu sebeple birçok erkek cinsel gücü arttırma için ilaç olarak "viagra" veya "sintegra" gibi ilaçlar kullanırlar ve bunların kontrolsüzce kullanımı bana cinsel yaşamı çok net özetleyen bir sloganı hatırlatır 'kontrolsüz güç, güç değildir.'

Uykusuzluk:
Uykusuzluk da cinsel gücü azaltan faktörler arasında üst sıralarda yer alıyor. Uykusuzluk halinde stres hormonlarından kortizol salınımının arttığını, bu hormonun yüksekliğinin cinsel istekte azalmaya neden olduğu biliniyor.

Uyuşturucuların ve Doping İlaçları:
Uyuşturucular sadece cinsel hayatı değil, hayatın kendisini de olumsuz etkileyerek zehirlerler. Esrar ya da kokain gibi uyuşturucuların erkekte peniste sertleşme fonksiyonu üzerinde olumsuz etkileri bulunur. Bu durum anabolik steroidler yani doping hapları ve ilaçları için de geçerlidir. Bilimsel olarak kanıtlanmış bu etkileri ciddiye almamak, özellikle penisi intihara zorlamak gibidir.

Alkolle Ilgili İddialar Kafa Karıştırıcı
Cinsellik ve alkol ilişkisi konusunda literatürde çok farklı görüş ve makaleler mevcut. Ve neredeyse her yıl bu konuda yeni bir araştırma yeni bir sav konuşuluyor.
Alkolle ilgili en önemli tartışma alkolün cinsel açıdan uyarıcı olarak düşünülmesi ve bu amaçla kullanımıdır. Alkol günümüzde en sık kullanılan cinsel afrodizyak olup, başlangıçta ve az dozda sosyal anksiyeteyi baskılayabilmekte. Cinsel işlev açısından istek evresinde hem olumlu hem olumsuz etkileri olduğunu bilmek gerekir. Uyarılma fazında erkeklerde daha fazla olmak üzere olumsuz etkileri vardır.

Ayrıca alkol kullanımı, beyin hacminde %4-16 arasında küçülmeye neden olmakta ve sinir sistemine de etki etmekte. Güç peşindeki erkeklere alkolün erkeklik hormonu olan testesteronu azalttığını söylemek de boynumun borcu. Bu da iktidarsızlık demektir, evlerden ırak!

Tüm kadın ve erkeklere benim nacizane önerim ise alkole yalnızca bilinçli olarak rahatlamak için ölçülü biçimde başvurmaları ama hatırlamadıkları bir gece ve seks olmasını istemiyorlarsa uzak durmaları.

Korku :
Erkekler, siz pek bilmezsiniz ama bu yazıyı vesile sayıp öğrenin; kadınların korkuları vajinismusla zirvede bırakır onları, üzüntüye ve zorluklara terk eder. Vajinismus, kadının istemeden kasılması ve cinsel ilişkiye girememesidir en basit haliyle. Bunun bir sorun olduğunu, kadının suçu olmadığını ve çözümünün terapiyle mümkün olduğunu bilseniz yeter.

Gelelim size; siz de 'ya penisim sertleşmezse' kaygısından, yakalanma korkusundan ve kendinizden yola çıkıp bulacağınız türlü kaygı, korkudan nice sorunlar yaşanıyor da güç kaybı oluyor.

Çocukluk yıllarında veya ergenlik döneminde herhangi bir nedenden ötürü kadınlara karşı korku beslemiş bir erkek, ilk cinsel deneyiminde de bu sıkıntılı duyguyu üzerinden atamadığı için büyük bir olasılıkla başarılı olamaz ama önemli olan bunu tüm hayata taşımamaktır. Erkeklerde ereksiyonun gerçekleşmesini veya orgazma ulaşılmasını, kadınlardaysa aynı şekilde dölyolunun nemlenmesini ve orgazma varılmasını önleyen bazı korkular oldukça basit ve yüzeyseldir. Ve şükürler olsun ki bu gibi cinsel korkular, insanın kendisi tarafından tahlil edilebildiği için çoğu zaman geçicidir.

Suçluluk ve Utanma Duygusu
Dürtülerini sergilemekten utanan, yargılanmaktan, hatta sapık bulunmaktan korkulan erkeklerle, nereden öğrendiği sorulacak kadınların cinsel sorunlarının temelindedir bu duygular. Toplumun bu durumun sık yaşanmasındaki rolüne sitem etmeyi de unutacak değilim.

Siz erkeklere gelince, genelde utanma ve suçluluk kadınlarda görülür ama sizde görülmesi halinde de cinsel gücünüze en büyük tehdittir. Aman ha yenmek için ne lazımsa yapın.
 
Üst