Cinsellik, Genital Estetik Ameliyatı Nedir nasıl Yapılır,Sonrası

'Genital Estetik' forumunda Elti tarafından 21 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Elti

  Elti Well-Known Member

  Genital estetik nedir, genital estetik son yılarda gittikçe sıklıkla yapılmakta olan küçük bir cerrahi işlemdir. Genital estetik ile kast edilen vajina daraltma ameliyatı ve vajina toparlama ameliyatıda olmasına rağmen genellikle Labioplasti ameliyatı anlaşılmakyadır.
  Labioplasti, yani genital bölge dudaklarının operasyonu, hem işlevsel hem de estetik sebeplere bağlı olarak yapılabilir. Labiumların asıl görevi, vajina girşini kapatarak kurumayı engellemek, yabancı madde ve mikrop girmesini önlemektir. Dış dudaklar, iç dudakları tam örttüğü zaman, bu görevlerini en iyi biçimde yerine getirirler. İç dudaklar, dış dudaklar arasından dışarı taştığı zaman veya dış dudaklar çok gevşek olduğunda vajina enfeksiyonları daha kolay oluşur.

  Yaşlılığa, hormonel değişikliklere, doku zayıflığı gibi sebeplere bağlı olarak labiumların şekli değişebilir. En sıkıntı verici şekil bozukluğu, iç dudakların büyüklüğü ve dış dudakların gevşekliğidir. Bu durum, sadece cinsel ilişkide değil, bisiklet sürme, ata binme ve koşma gibi sporlarda ağrı ve acıya sebep olabildiği gibi bikini ve mayo giyildiğinde de optik olarak rahatsızlık verdiğinden, kadınların cinsel ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkiler. Birçok kadın, bu durumun yarattığı psikolojik baskıdan estetik genital cerrahi sayesinde kurtulur.

  Labioplasti ile iç ve dış dudaklar küçültülebilir, diğer yandan yumuşak doku kaybı sebebiyle gevşemiş dış dudaklar da büyütülebilir ve gençleştirilebilir. Genital estetik uzmanı tarafından yapılan girişimi takiben çok kısa sürede normal sosyal aktivitelerinize dönebilirsiniz.

  Genital estetik yapan doktorlar açısından; Labium küçültme, bir uzman tarafında yapılması kaydıyla, tehlikesi olmayan bir girişimdir. Bu bölge zengin bir damar ve sinir ağına sahip olduğundan, büyük bir ustalık ve bölgeye özel bir tecrübe gerektirir.

  Gebital estetik nasıl yapılır; Labioplastiler, her ne kadar lokal anestezi ile yapılabilirse de, isteğe bağlı olarak sedoanaljezi altında da uygulanabilir. Ameliyat öncesinde, istediğiniz labium boyutu tam olarak belirlenmeli, buna uygun ve simetrik bir görüntü oluşturmak için ne kadar doku alınması gerektiği tesbit edilmelidir.

  Genital estetik sonrası nasıl geçer;Ameliyat sonrasında, bir saat kadar dinlenmeniz istenir. Bu sürede, genital bölgenizin serin tutlması için buraya soğuk pedler uygulanır. Ardından pansumanınız değiştirilir ve kontrolü takiben klinikten taburcu edilebilirsiniz. Taburcu olurken refakatçinizin olması tercih edilir, araba kullanmanız ise kesinlikle uygun değildir. Ameliyat sonrası saatlerde dinlenmeniz, fazla ayakta kalmamanız siddetle tavsiye edilir.

  Ameliyat sonrası ilk gecenizde genellikle hafif bir sız ve yanma hissi olur. Ertesi gün bunlar ya tamamen ya da büyük oranda kaybolur. Yine ameliyat ertesi günü klinikte ikinci pansumanınız ve yara kontrolü yapılır. Diğer pansumanlarınızı rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz, bunun için size gerekli malzeme verilir. Reçete edilmiş antiyotibiyotiğinizi, kutu bitene kadar, ağrı kesiciyi ise en az iki gün kullanmanız tavsiye edilir. Ameliyattan sonraki üçüncü günden itibaren yıkanabilirsiniz. Genital bölgenizin temizliği için sadece ılık su yeterli olacaktır ancak arzu ediyorsanız çok yumuşak, özel bir sabun kullanabilirsiniz.

  Genital estetik cerrahi girişim olmasına rağmen normal sosyal aktivitelerinizi uzun süre etkilemeyecektir. Başlangıçtaki şişliğin yaklaşık %70i ve (bazen hafif kanlı) sızıntılar birkaç gün içinde geçer. Sizi rahatsız etmeyecek olan rezidüel şişlik ise takip eden birkaç ay sonra tamamen kaybolur. Kesi hattı boyunca oluşan his değişikliği de zamanla düzelir.

  Labioplasti, menstrüasyon siklüsünden bağımsız olarak uygulanabilir. Yani regl sırasında da labioplasti yapılabilir ancak bu durumda veya ameliyattan sonraki ilk iki hafta içinde adet kanaması olursa tampon yerine hijyenik ped kullanınız.

  Genital estetik olanlar için dikkat gerektiren hususlar başta ; Genital estetik sonrası cinsel ilişki ve cinsellik ise; Cinsel ilişkiye girmek için ise dört haftalık bir sürenin geçmesi gereklidir. Aynı şekilde bisiklete binme, koşma, ata binme gibi aktiviteler için de dört hafta sabretmeniz gerekir. Hamam veya sauna ziyareti ilk iki ay boyunca yapılmamalıdır.

  Genital estetik fiyatları ücretleri genital estetik ameliyatını yapan doktorun fiyat politikasına göre değişir

  Genital estetik forum sayfamızda ayrıca genital estetik yaptıranlar soru cevaplar yorumlar kısmında da irdelenmiştir.
   

Bu Sayfayı Paylaş