Diş Beyazlatma (bleaching)

'Ağız / Diş Sağlığı ve Bakımı' forumunda Carolin tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Carolin

  Carolin Well-Known Member

  DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHİNG) NEDİR?

  Diş beyazlatma, sararmış olan dişlerin beyazlatılması için, uygulanan estetik bir çözümdür. Bu işlemlerde dişler özel bir ışın ve jel etkisi birleştirilerek beyazlatma sağlanır.

  Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Diş Beyazlatma işlemleri konusunuda Ankara’da Diş Hekimi olarak uzun yıllardır faaliyet yürüten Hakan Durgun’dan bilgi aldık.

  Bu işlemde öncelikle diş muayenesi yapılmalıdır. Sağlıklı olan dişlere beyazlatma işlemi yapılabilir. Sağlıklı dişlerden kast edilen ise dişlerdeki çürük, kanal, diş taşı gibi problemlerin çözümlenmiş olmasıdır. Bu şekilde temizlenen dişlerde beyazlatma işlemi yapılabilir.

  Temiz diş üzerine beyazlatıcı jel sürülür. Bu jel sürüldükten sonra ise özel bir ışın ile dişler üzerine belli bir süre işlem uygulanır. Bu uygulama süresi boyunca bir uygulayıcı tarafından işlem yapılmaz. Işını gönderen cihaz dişlere hedeflenir ve işlem devam eder.

  Tamamlanan süre sonunda kuruyan jel dişlerden temizlenir. Bu şekilde seans tamamlanır.

  Bakınız : Ankara Diş Beyazlatma

  Diş Beyazlatma Kaç Seans Yapılır?

  Diş beyazlatma işlemleri en az 2 – 3 seans yapılan işlemlerdir. Seans sayısı dişlerdeki sararma problemine orantılı olarak artmaktadır.

  Diş Beyazlatma ile Bembeyaz Dişler Elde Edilebilir mi?

  Diş beyazlatma işlemi ile her diş rengi tamemen kar beyaz olamaz. Çünkü her insanın orjinal diş rengi farklıdır. Bazı dişler beyaz iken bazı dişler grimsi beyaz bazılar ise krem rengine yakın bir beyazdır.

  Diş Beyazlatma Tedavi Acı Verir mi?

  Hayır. Çünkü dişler için herhangi bir oyma, çekme, kazıma söz konusu değilidr. Hiç bir acı duyulmaz.Dolayısı ile anestezi spreylerine de ihtiyaç yoktur.

  Diş Beyazlatma Seansından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Diş beyazlatma işlemlerinden sonra ağız ve diş bakımına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak doktorunuzun önerdiği bir bakım ürünü varsa kullanılmalıdır.

  Diş Beyazlatma İşlemleri Ne Zaman Olumlu Sonuç Verir?

  Bu tedavide nihai sonuçlar biten seanslar ile birlikte görülür.

  Diş Beyazlatma Tedavisi ile Elde Edilen Beyazlık Ne Kadar Sürer?

  Elde edilen beyazlığın sürdürülmesi ağız ve diş bakımına verilen önem ile ilgilidir. Bu şekilde elde edilen beyazlık için,

  - Dişler düzenli olarak doğru fırçalama hareketleri ile fırçılanmalı
  - Gargara, ağız bakım suyu kullanılmalı
  - Kaliteli içeriğe sahip diş macunu kullanılmalı
  Bunlara ek olarak etkisi idame ettirilmek istenen beyazlatma işlemleri için bleaching tedavileri yılda 2 kez tek seans olarak tekrarlanabilir. Ya da evde diş beyazlatma kitleri ile kendi dişlerinizi beyazlığı idame etmek için işleme alabilirsiniz.

  Diş Beyazlatma Fiyatları Nedir?

  Diş beyazlatma fiyatları için ön muayene gereklidir. Bu nedenle doktor muayenesi ve detaylı bilgi kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.
  Konunun tam halini okumak için tıklayın.
   

Bu Sayfayı Paylaş