Focus Ultrason Yüz Germe (Hifu) Operasyonu Hakkında

Kıvırcık

Abla
Yönetici
Katılım
6 Eylül 2017
Mesajlar
46
Yaş
27
Konum
İstanbul
Daha genç bir görünüm için ameliyat olmaya gerek bırakmayan ameliyatsız yüz germe operasyonları günümüzde birçok farklı yöntemle yapılmakta ve kısa sürede sarkma ve kırışıklıkları yok etmektedir. Belli bir yaştan sonra ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklar yaşlanma belirtileri olarak oldukça can sıkıcıdır.

Her kadının görmek istediği pürüzsüz, sıkı ve parlak bir cilt için uygulanan ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında yer alan Ameliyatsız İple Yüz Germe estetiği oldukça popüler bir yöntem olup iple yüz germe veya yüz asma olarak ta bilinmektedir.

Ultrason tekniği ile uygulanan Ultherapy yöntemi ise doku altına yapılan ısı etkisi ile cildin toparlanma işlemidir. Ameliyatsız yüz germe operasyonlarından olan Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması, kırışıklık ve sarkma yanında yara ve yanık izlerinde, ameliyat ve jilet izlerinde, gözenek küçültme, akne izi ve cilt çatlağı tedavisinde de uygulanmaktadır. Cildin 20’li yaşlardan sonra cildin kolajen etkisini yitirdiği ve giderek esnekliğini kaybettiği bir gerçektir. Evde yapılan Cilt Germe Maskeleri ile ilk sarkma ve kırışmalar minimize edilse de belli bir yaştan sonra zamana karşı durdurulamayan sarkma ve kırışıklıklar için estetik operasyonlar devreye girer. Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Yaptıranlar cilt sıkılaştırma yanında izlerden de kurtulmakta, kişi Doğal Yüz Gençleştirme Yöntemleri ile yok edilemeyen izlerden de kurtulmaktadır. Örümcek Ağı Eseri örümcek ağından ilham alınarak cilt altına polidiaksanon ipler kullanılarak yapılan bir cilt germe operasyonudur.
Altın İplik Yüz Germe olarak ta bilinmekte olup cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde kullanılmaktadır.

  • Ameliyatsız yüz germe uygulaması sarkan ve kırışan ciltlerin toparlanması ve pürüzsüzleştirilmesi için yapılan estetik uygulamalardır.
  • Cildi canlandırma, gençleştirme ve form kazandırma işlemidir.
  • Kadın erkek herkese uygulanır.
  • Uygulanan yönteme göre farklı sürelerde cilt gençleştirme yapılır.
  • Lokal anestezi altında uygulanır.
  • Hasta 4-10 günde normal yaşamına döner.
 
Üst