Gülerken Diş Etlerinin Görünmesi Tedavisi

'Ağız / Diş Sağlığı ve Bakımı' forumunda Carolin tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Carolin

  Carolin Well-Known Member

  Güldüğünüz zaman diş etlerinizin görünmesinden rahatsızlık duyuyorsanız, bu problemin bir çözümü olduğunu söyleyelim sizlerle. Üstelik de burun estetiği ile. Birçok kişi bu sorundan kurtulmanın bir çözüm yolu olduğunu bilmemektedir. Gülerken diş etlerinin görünmesi tedavisi hakkında bilgilenmek için doğru adrestesiniz.

  Kişinin hem ekndi hem de çevresi için bir estetik problem ola gülerken diş etlerinin görünme nedenleri oldukça farklıdır. Uzun üst çene, kısa dişler, burnun dudak şekline tesiri, aşırı çalışan gülme adalelerini bu nedenlerin başında gelmektedir. Diş eti operasyonları ile gülerken diş eti görünmesinin tedavisi yapılabildiği ve dişlerin lamina ile büyütülme ihtimali da bulunmaktadır.

  Çok uzun çenede, çenenin kısaltılabileceği, burnun çok önde yerleşmesine bağlı gummy smile da ise iyi tasarılanan burun estetiğinin gumy smile ı tedavi etmektedir. Gülme adalelerinin aşırı çalışmasına bağlı olan gummy smile ise botoks ile tedavisi sağlanıyor. Kişinin burun ile dudak bileşkesi çok yukarıda ise dudağın gülerken yukarıya gidecek yer bulması ve bu sebeple diş etlerinin çok görülmesi de bir nedendir. Tüm bu sorunlar doğrultusunda hem diş hem de burun estetiği tedavisi ile ortadan kalkıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş