Göbek Eritme Egzersizleri

Carolin

Tanınmış Üye
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
661
Yaş
31
Konum
Antalya
öbek bölgenizde biriken yağlar sizi rahatsız ediyorsa egzersiz hareketler ile göbek bölgesindeki yağları kısa sürede eritebilirsiniz. Göbek bölgesi yağlarından kurtulmak için hangi egzersiz hareketleri yapmanız gerektiğini ise yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. İşte göbek eritmek için yapılması gereken egzersiz hareketleri.


Göbek bölgesindeki yağlar özellikle bayanların önemli problemleri arasında yer almaktadır. Sağlık açısından da sorun yaratan göbek yağları doğal yöntemlerden yardım alınarak tedavi edilebiliyor. Göbekten kurtulmak için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız bu yazımızdan yardım alarak göbekten kurtulmada önemli egzersiz hareketleri hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.

Göbek Eritmek

Öncelikle aklında bir konuyu netleştir: Herkesin karnı dümdüz olmak durumunda değildir! Fiziksel yapı nedeniyle kimi insanın aldığı kilo karnına, kimininki kalçasına, kimininki başka bölgelere gider. Bunu kafana takma. Önemli olan sağlık için kasları kuvvetlendirmektir.

İşte bu noktada egzersizlerimizden yararlanabilirsin. Her gün 6 dakikanı ayıracağın bu hareketlerin her birini kendi dakikası içinde (1 dakika) ne kadar çok yapabildiğin önemli. Tabii hareketleri ne kadar çok yaptığın kadar, ne kadar doğru yaptığına da dikkat etmelisin.

Birkaç hafta içinde 1 dakikada birçok tekrar yapacak kadar güçlendiğini fark edeceksin. Altı haftanın sonunda sen de arkadaşlarına karın kaslarını gösterip "Baklavalarıma dokunmak ister misiniz?" diyebilirsin.

Dağa tırmanma hareketi nereleri çalıştırır: Omuzlar, kollar, karın, kalça

a. Öncelikle kendine bir yükselti hazırla. Bu alçak bir yatak ya da divan olabilir. İki elin bu yükseltinin üzerinde, ayak parmaklarının ucunda durarak baştan ayağa düz bir çizgi oluşturur gibi vücudunu gerginleştir.


b. Vücudunun duruşunu bozmadan sağ bacağını dizden kırarak karnına doğru çek. Sonra pozisyon a'ya dön. Ardından sol bacağınla aynı hareketi tekrarla. 1 dakika içinde bu hareketi birçok kez yapmaya çalış.


Yüksek yan yatış nereleri çalıştırır: Kollar, karın, kalça

a. Sol kolunun dirsekten eline kadar olan bölümü ve sol bacağının üzerinde, bedenin yine baştan ayağa düz bir çizgi oluşturacak biçimde dur. Karnın gergin olacak şekilde 30 saniye aynı pozisyonda kal. Sonrasında yön değiştir ve 30 saniye de o yönde kal.Ölü böcek hareketi nereleri çalıştırır: Karın, sırt

a. Kolların ve bacakların tavanı işaret eder şekilde yere uzan.

b. Karnın gergin olacak şekilde sağ kolunu ve sol bacağını yapabildiğin kadar yere yakınlaştır; ancak yere değdirme.


c. Sağ kolunu ve sol bacağını pozisyon a'daki şekle getir. Sonra hızlı bir şekilde yön değiştir, yani sol kolunu ve sağ bacağını yere yapabildiğin kadar yakınlaştır. - Sırtın yere yapışık halde pozisyon b ve c'yi 1 dakika içinde birçok kez tekrarla.


Makas hareketi nereleri çalıştırır: Karın, bacak içleri

a. Ellerin kalçanın altında, bacakların havada yan yana olacak şekilde dur. Bu yolla baş parmakların ve dirseklerin hayali bir üçgeni oluşturur. Karnın gergin olacak şekilde bacaklarını yere yaklaştır ve V şeklinde iki yana aç; ancak bacaklarını yere değdirme.


b. Bacaklarını yan yana tut ve ardından sağ bacağını tıpkı bir makas gibi sol bacağını geçecek şekle getir. Pozisyon a’ya dön ve tekrar makas pozisyonunu uygula, bu sefer sol bacağın yukarıda olsun. Bir bacağı, 1 dakika boyunca makas pozisyonunda tutacak şekilde hareketi tekrarla.


Hafif kalkma hareketi nereleri çalıştırır: Karın, bel

a. Bacakların dizden bükük ve birbirine yapışık, iki parmağın başının iki yanında olacak şekilde yere uzan. Karın kaslarını kullanarak yerden kalkmaya çalışıyor gibi yap, bu sırada sağ dirseğinin sol dizine doğru bir güç tarafından itildiğini hayal et.


b. Başını yere yaslayarak karnını rahatlat. Ardından diğer yöne doğru aynı hareketi uygula. 1 dakika içinde yapabildiğin kadar çok hareketi tekrarla.


Tek bacak havaya hareketi nereleri çalıştırır: Karın

a. Ellerin kalçanın altında olacak şekilde sırt üstü uzan. Bacaklarını birbirine yapışık halde tavana doğru havaya kaldır.


b. Karnını gergin tut ve yavaşça sol bacağını, değdirmemek şartıyla, yere olabildiğince yaklaştır. Sonrasında pozisyon a'ya dön. Diğer bacakla aynı hareketi uygula ve 1 dakika içinde birçok tekrar yapmaya çalış.
 
Üst