Implant Fiyatları

'Ağız / Diş Sağlığı ve Bakımı' forumunda Carolin tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Carolin

  Carolin Well-Known Member

  Diş sağlığına gereken önem verilmemesi veya bir takım problemlerin tetiklememesi sonucu diş kayıpları günümüzde birçok insanın şikayetidir. Kaybedilen ve kurtarılma imkanı bulunmayan dişlerin tedavisinde günümüzde en etkili yöntem implanttır.

  Kişinin yüzünde de doğal görünümü bozmayan diş implantları oldukça çeşitlidir. Fakat günümüzde en çok kullanılan çeşidi vida şekilli olandır. İmplant diş takımı esnasında yapılan anestezi yöntemi ile ağrı ve acı operasyon sırasında hissedilmez. İşlemin üzerinden birkaç saat geçtikten sonra hafif hafif ağrılar duyulabilir ve bu ağrıların tedavisi içinde ağrı kesiciler öneriler.
  İmplant Ne Kadar? İmplant Yaptırmak Pahalı Mı?


  İmplant takıldığı zaman yaklaşık 30 yıl kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak fiyatına gelince ne yazık ki oldukça pahalıdır ve sigorta da karşılamamaktadır. İmplant üretiminde kullanılan malzemenin ithal edilmesi ve sağlıklı bir şekilde üretimi için gelişmiş teknolojilere ihtiyaç duyulmasından kaynaklı olarak implant yaptırmak çok yüksek bir ücrete mal oluyor. İmplant fiyatları yaptırılacak merkeze ve implant çeşidine göre değişmektedir.

  Ortalama 2015 İmplant Fiyatları
  • 1 İmplant (Tek diş implant): 1000-2100 TL arası
  • 2-6 İmplant (Kuron köprü): 3000-3600 TL arası
  • 3-4 İmplant (Kaplama implant diş) : 5000-10500 TL arası
  • Alt ve üst çene (Bütün dişler): 25000-52500 TL arası
  Konunun tam halini okumak için tıklayın.
   

Bu Sayfayı Paylaş