Kadınlar hangi isimleri çekici buluyor?

'Erkekler Hakkında' forumunda Elti tarafından 18 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Elti

  Elti Well-Known Member

  İsimlerin, algımızda etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimi isimler arkadaşlığı çağrıştırırken kimileri samimiyeti hatırlatıyor; peki, kadınlar hangi isimleri çekici buluyor?
  Kadınların çekici bulduğu isimler

  Eski çağları hatırlatan, güç ve iktidarı çağrıştıran isimler de kadınlara çekici geliyor. Onlar neler mi? Yankı, Yarkın, Uygar, Arat, Tibet, Tansel, Doruk, Toprak… Peki, kadınlar hangi isimleri etkileyici buluyor?

  Kadınları etkileyen erkek isimleri

  Toplumda sık kullanılmayan isimler, kadınların aklında daha çok kalıyor ve bu isme sahip kişiler daha etkileyici görünüyor. Acaba o şanslı isimlerden biri sizde var mı? Barlas, Celayir, Çelebi, Vargın, Aykon, Betim, Dirim, Ilgar gibi az kullanılan isimler kadınları etkiliyor…

  Kadınların gizemli bulduğu isimler

  Kadınlar gizemli erkeklere bayılır çünkü onları çözmeye çalışmaktan çok hoşlanır! Söylenişi zor ve derin anlamlı isimler kadınları etkiliyor ve bu isme sahip erkekleri daha gizemli buluyor. Koral, Kuday, Odkan, Pars, Sarper, Sipahi, Süer, Yalım, Yılaydın gibi…

  Kadınlara seksi gelen isimler

  Kadınlara seksi gelen isimlerden birine sahipseniz, hemcinslerinizden on adım öndesiniz demektir! Gücü çağrıştıran, az bulunan ve fiziksel yapısıyla uyuşan bir isim taşıyan erkekler, kadınlara daha seksi geliyor. Taylan, Meriç, Alphan, Oytun, Ayaz, Ege, Kuzey, Demir, Doruk, Aşkın, Yalın gibi isimler kadınların gözünde, diğerlerine göre daha seksi!

  Kadınların samimi bulduğu isimler

  Şimdiye kadar hep aşktan, tutkudan söz ettik ama değeri çok yüksek bir kavram var: samimiyet! Kadınlar, sevimlilik hissi uyandıran ve yeni nesilde sık rastlanan isimlere sahip erkekleri daha samimi buluyor. Uğur, Uzay, Serhat, Ekrem, Yetkin, Tunç, Özgür, Rüzgar, Görkem, Engin, Çağrı, Aykut, Yıldırım, Ünal, Yunus, Oktay, gibi isimler samimiyet çağrıştırıyor.

  Kadınların arkadaşça bulduğu isimler

  Araştırmalara göre, ‘B’ harfiyle başlayan isimler kadınlara arkadaşça geliyor. Fakat unutmayın: temeli sağlam aşk ilişkilerinin başlangıcında hep iyi arkadaşlık yatıyor. Ayrıca, gerçekçi olalım: pek çoğumuz “Kankacım, ben sana çok güveniyorum” deyip sonunda neler yaşandığını biliyoruz; bu yüzden isminizin arkadaşça gelmesi de artı puan olduğunu unutmayın!

  Barış, Berk, Burak, Buğra, Bülent, Berkay gibi isimler kızlarda “arkadaş” çağrışımı yapar. Yine Can, Çağlar, Fatih, Emre, Arda, Armağan, Bora, Çağdaş, Çınar, Özgür, Serhat, Kaan, Tuna, Yaman, Yiğit, vb. isimler de kızlarda arkadaşlık çağrışımı yapar.

  Kadınlara sanatsal gelen isimler

  Aileniz sanatla ilgileniyorsa ve size bu diyarlardan güzel bir isim seçmişse, kadınların gözünde sanatçı mevkiisine yükselme ihtimaliniz oldukça fazla! Tuval, Tanbolat, Diyez, Sanat, Tuğşat, Eronat, Nota, Arya, Şiir, Renk gibi sanatsal çağrışımlar yapan ancak az rastlanan isimler, kadınlara karşılarındaki erkeğe dair sanatçı izlenimleri yaratıyor.

  Kadınların evlenilecek erkek dediği isimler

  Toplumda sık rastlanan, muhtemelen ailesinde birisinin de aynı isme olduğu Ahmet, Mehmet, Ali, Nuri, Ozan Hakan, Ender, Soner, Selim, Güven, Engin, Cüneyt, Cengiz gibi isimlere sahip erkekler, kadınlar için aile kurulacak kadar güvenilir görünüyor. Yeni nesilde Bahadır, Akın Anıl, Mustafa, Ufuk, Başar, Alpay, Erman gibi isimler de, kadınların evlenilecek erkek dediği isimler arasında bulunuyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş