Kadınlarda Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

cansupekin

Yeni Üye
Katılım
28 Eylül 2017
Mesajlar
8
Yaş
28
Konum
istanbul
Daha çok erkekler tarafından uygulandığı düşünülen saç ekimi operasyonları kadınlar için de yapılabilir. Kadınlarda saç ekimi tercihinin nedenleri erkeklere göre daha farklıdır. Genetik dökülmenin dışında kaza veya yanma sonucu oluşan estetik sorunlarda da bu yönteme başvurulabilir. Temel olarak bakıldığında erkeklere yapılan ekim işlemiyle kadınlara yapılan ekim işlemi arasında herhangi bir farklılık görülmez. Bu işlem esnasında kişinin kendi dokusundan alınan örnekler gerekli görülen bölümlere nakledilir. Donörün kişinin kendisinin olması işlem sırasında yaşanabilecek komplikasyonların ortadan kalkmasını sağlar.
Sürecin stressiz bir şekilde tamamlanabilmesi için hastaya destek olan hekimler, başarılı sonuçlar elde eder. Kadınlarda saç ekimi işlemlerine başlamak için bölgede kısa kesime gidilmesi zorunlu değildir. Zaten var olan kısımdan alınacak örnekler ilgili bölümlere aktarılacağı için ortaya kötü bir görünüm çıkmaz. Saçların güzel bir şekilde uzaması operasyonun başarısının da kanıtıdır. Yapılan işlemlerde başarı oranı 0'e yakındır. Ancak kadınlarda işlemin sonucunun net bir şekilde anlaşılabilmesi için en az 8 aylık bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır.
Saç Ekimi Öncesinde Ne Tip Hazırlıklar Yapılır?
Oldukça fazla zaman alan bu uygulamaya karar verenlerin işlemi yaptıracakları doktoru ve adresi belirledikten sonra ilk olarak eğer kullanıyorlarsa kan sulandırıcılardan ve alkolden uzak kalması tavsiye edilir. Ekim işleminin nereden başlayacağı ve hangi yöne doğru ilerleyeceği uzman hekim ve ekibi tarafından yapılan titiz çalışmalar ışığında kararlaştırılır. Uygulama için hazırlanan bölgede çalışmalar başlar. Köklerinin alınma işlemi özel iğneler ve yardımcı malzemeler eşliğinde gerçekleştirilir. Bu aşamada kökler tek tek alınır ve daha önceden belirlenmiş bölgeye yerleştirilir. Ekim yapılan alanda beklenen sonucun görünür olması için en az 6 ay beklemek gereklidir.

Kadınlarda saç ekimi uygulamasında kullanılan fue yöntemi, başarılı sonuçların elde edildiği en sık kullanılan seçenektir. Ekim işleminin üzerinden geçecek 2 hafta boyunca ekilen saçların yavaşça dökülmesi beklenir. Dökülme işleminin ardından geçecek ilk 3 ay içindeyse çalışma yapılan alanda oluşan etki kendini göstermeye başlar. Bu süreç içerisinde hekimin verdiği ilaçlar ve kozmetik takviyelerin dikkatle kullanılması tedavinin başarısı üzerinde etkili olur. Bölgenin diplerine yapılacak masajlar bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlarken, bölgedeki yeni oluşum gözle görülür bir hal alır.

Ekim işleminin tamamlanmasının ardından hastanın yılda bir kez doktor muayenesine gitmesi beklenir. Bu aşamada gerekli görülmesi halinde tekrar edilmesi gereken işlemler içinde uygun planlama zaman kaybetmeden yapılmış olur. Kimyasal içeriği az, doğal ve besleyici ürünlerin kullanıldığı tedavi dönemi içerisinde uzama sağlıklı bir şekilde gerçekleşir. Rutin masajlar yaşanacak dökülmelerin de önüne geçer. İşlem sonrasındaki ilk bir yıl hekimin verdiği kontrol tarihlerine uymak son derece önemlidir.

Türkiye'de Kadın Saç Ekimi İşlemleri Başarıyla Sonuçlanır mı?
Ülkemiz kadınlarda saç ekimi konusunda oldukça başarılıdır ve ünü tüm dünyaya yayılmıştır. Sağlık Turizmi kapsamında değerlendirilen operasyonlar için ülkemizi ve özellikle büyük şehirlerimizi her yıl milyonlarca insan tercih etmektedir. Maliyet açısından bir değerlendirme yapıldığında da oldukça avantajlı paketlerin sunulduğu Türkiye'de kişiye özel paket programlar da uygulamaya alınmaktadır.

Ekim işleminin mecburi olduğu durumlarda başvurulacak yöntemler sayesinde kadınlar sosyal hayatta istedikleri konuma gelebilirler. Kadınlarda saç ekimiişlemi yapılmadan önce iyi bir analiz yapılması gerekir. Bu alanda hizmet veren ve konusunda deneyimli dermatologlar, dökülmenin kalıcı mı yoksa yaşanan psikolojik ya da fizyolojik sorunlara bağlı olarak geçici mi olduğuna karar verir. Ekim yaptırmaya karar vermeden önce uygulama örnekleri hakkında detaylı fikir edinmek sürecin daha verimli geçmesini sağlar. Ayrıca saç ekimi fiyatları için bize uğramayı unutmayın.
 
Üst