Majör Depresyon Nedenleri

'Psikoloji / Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumunda Carolin tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Carolin

  Carolin Well-Known Member

  Majör depresyon neden olur majör depresyon sebepleri majör depresyonun nedenleri majör depresyonun sebepleri majör depresyon hastalığı neden olur majör depresyon hastalığının nedenleri forum.sagliksiteniz.com'da!

  Depresyon hastalığının en tehlikeli boyutlarından olan majör depresyon çoğu insanda intihara teşebbür ettirmeye kadar yol açar ve bazıları da intihar ederek majör depresyon hastalığı sebebiyle canından olur. Kişinin ciddi bir ruh bulanımına girmesine sebep olan majör depresyon nedenleri nelerdir, majör depresyon sebepleri konumuzun devamında sizlerle paylaşıldı.

  Majör depresyon çok tehlikeli, depresif kişinin hayatını zehir eden bir hastalıktır. İntihar ile sonuçlanma riski vardır, öyle ki çoğu kez hasta ölsem de kurtulsam diye geçirir aklından. Majör depresyon yaşayan kişinin depreson sürecinde hayatı çok zordur, çevresi onu anlamayabilir, kendisini anlamayabilir. İyi tarafı ise, psikiyatri bilimi günümüzde çok gelişmiştir ve bir kaç ay içerisinde doğru tedavi yöntemleriyle tedavi edilebilir ve kişi depresyondan kurtulabilir.

  Majör depresyonun nedenleri, depresyon nedenleriyle aynıdır. Genetik, ailesel nedenler, nedenlerden birisidir. Ailesinde psikolojik hastalıklar olan kişiler majör depresyona daha yatkındır. Uzun süren stres, korku, üzüntü kişiyi ağır depresyona sokabilir. Aynı şekilde kararsızlık ve yaşanan ani bir şok da kişiyi depresyona sokabilir.

  Özetle majör depresyon çok ağır bir hastalıktır, hem kişi hem de ailesi tarafından çok ciddiye alınmalıdır. Hastanın morali yüksek tutulmalı ve biran evvel bir psikiyatrist desteği alınmalıdır.
   

Bu Sayfayı Paylaş