Prematüre Annelerine EFT Desteği

'Prematüre Doğum' forumunda Elti tarafından 6 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Elti

  Elti Well-Known Member

  Duygusal Özgürlük Tekniği (EFT), psikolojik problemlerin üstesinden gelmek için kullanılan bir alternatif psikoterapi yöntemidir.
  Belirli bir Tramvatik anı üzerinde yoğunlaşmışken akupunktur noktalarına hafifçe vurarak vücudun enerji alanını düzenlemeyi amaçlar.
  Korku, Tramva, endişe, sıkıntılı anılar, bağımlılık, kilo sorunları, mali mücadelelerden, duygusal ve fiziksel ağrılardan arınmanızı sağlar.
  EFT ile, enerji meridyenlerinize dokunarak en kısa sürede kendinizi daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz.

  EFT, Stanford’lu bir mühendis, Gary Craig tarafından geliştirilmiş bir enerji tekniğidir ve adını “Duygusal Özgürlük Teknikleri” anlamına gelen “Emotional Freedom Technique” kelimelerinin baş harflerinden alır.

  EFT’yi bir başka kişiye uygulamadan öne muhakkak EFT eğitimi almanız gerekir. Öncelikle daha önceden belirlenen üzüntü ölçülür. O üzüntüyü yaratan anı düşünerek, kişi üzüntüsünü ifade eder, biz de akupunktur noktalarına vururuz.

  Ardından kişi derin bir nefes alır, üzüntü anından çıkmaz, o duyguyu ifade etmeye devam eder ve akupunktur noktalarına vuruş devam eder.

  Kendinizi tanıtan kısa bir paragraf ve neden EFT Master olmayı seçtiniz ?

  Ben Nimet Özkan 1983 İstanbul doğumlu Evli ve 1 erkek çocuk annesiyim.

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum. Yaklaşık 15 yıllık iş tecrübesi arasında yöneticilik deneyimine sahibim. Birçok farklı şirketlerde ve çeşitli faaliyet alanlarında görevler aldım
  EFT ile ilk kez Eşim Sayesinde tanıştım. Eşim Erkan Özkan uzun zamandır bir Enerji uzmanı ve Sertifikalı bir Enerjist. Onun başarılarını ve insanlara olan büyük faydalarını gördükçe Bu yola başlamakta gecikmeden birlikte insanlara daha faydalı olabileceğimizi anladım. Onun bugün ki başarılarımda oldukça büyük bir faydası vardı. Onun desteği ve sayesinde bu işi severek yapmaya başladım.
  Ardından Bu konuda uzmanlaşma kararı alarak The AMT onaylı EFT Master uzman uygulayıcı oldum. Uzun zamandır bireysel seanslar almaktayız .İnsanlara EFT’nin küçük dokunuşlarla nasıl büyük mucizeler yaratabildiğini izlemenin gurunu ve sevincini yaşamaktayız. Bunun manevi tatminin sizlere anlatmam oldukça zor.

  Şuan eşimle birlikte çalışmalarımızı sürdürmekte ve Bireysel seanslar almaktayız.
  Kendinize ve çevrenize sorunlarda yardımcı olabileceğiniz Eğitim ve seminerlerimize yakında katılabileceğinizin de müjdesini verebilirim.

  Eylül 2016 , Yogun bir deneyim ve Tecrübe gerektiren EFT Master Sertifikası da verebileceğim
  The AMT EFT EĞİTMENİ / EFT Trainers Lisans sertifikamı da Nihayet alıyorum.
  EFT Eğitmeni olarak Bir çok EFT Uzmanı yetiştirip sertifika vermeyi ve belirli konular içeren katılım sertifikalı toplu seminerlerimi ve eğitimlerimi de Tüm illerde düzenlemeyi ve daha çok insana ulaşmayı ve EFT’yi yaygınlaştırmayı da planlıyorum.

  EFT ve bireysel seanslar kişilere ne gibi katkı sağlıyor ?

  Bireysel seanslar benimle birebir çalışarak yapılan, derin dönüşüm ve iyileşme sağlanan çalışmalardır. EFT, bilinçaltı temizleme imgeleme teknikleri kullanarak streslerinizden, geçmişteki duygusal travmalarınızdan, yanlış inançlarınızdan, bağımlılıklarınızdan; panik atak, fobi, depresyon, takıntı, kaygı bozukluğu gibi psikolojik rahatsızlıklarınızdan tamamen kurtulmanız içindir.

  Ayrıca güçlü yönlerinizin ortaya çıkarılmasını ve hedeflerinize ulaşmak yolunda bu teknikleri etkin ve sürekli kullanmanızı hedefleyen çalışmalar yaparsınız. Bu çalışmalarda sizi başarıdan, mutluluktan ya da sağlıklı bir yaşam sürdürmekten alıkoyan taraflarınız iyileştirilir. İster çocukluğunuzdan kalmış bir inanç olsun, isterse bir duygusal travma, bunların ortadan kaldırılması mümkündür. Buna ek olarak olumlu, yeni düşünce ve davranışlar tanımlanarak bilinçaltınızın bunları kolayca kabul etmesi sağlanır.

  Bizler tüm bireysel seanslarımızda Enerji Psikolojisi teknikleri kullanarak düşünce ve davranış değişimini kolaylaştırır, hızlandırır ve değişimi kalıcı kılmak için bu teknikler danışana öğretilir. Bireysel çalışmaları benzersizdir, başarı oranı çok yüksektir (%80-90).

  Seansların sayısı danışanın gereksinimlerine göre değişir, çoğunlukla ortalama 6 seans çalışılması önerilir. Bu sayı bazen daha az veya çok olabiliyor. Her seans yaklaşık iki saat sürer.

  Şizofreni, Bipolar bozukluk ve epilepsi rahatsızlığı olanların seanslardan ve eğitimlerimizden yararlanmaları ne yazık ki mümkün değil. Bu tür rahatsızlıklarda psikolog ya da psikiyatrist denetiminde EFT yapılmasını öneriyoruz.

  EFT ile hayatımızda hangi sorunlarda ne gibi değişiklikler olur ?


  Günlük hayatta ne çok şeyi dert ederiz. Canımızı sıkan ne çok şey vardır.Çaresiz hissettiğimiz anlar, değiştiremeyeceğimizi düşündüğümüz durumlar, nasırlarmış kızgınlıklar, kırgınlıklar, üzüntüler, kederler…

  Kimisi bugünün sorunu gibidir, kimisi ardı ardına gelen benzer olaylar silsilesi ve hissedilen benzer duygular… Hak etmedim, hazmedemiyorum, yetersizim, değersizim, başaramam, başarısızım vb gibi birçokları…

  Kim bilir belki de yıllar önce aldığımız, farkında bile olmadığımız bir kararın, bilinçaltı kaydının bugüne yansıması…!

  Çocukluğumuzdan bu yana oluşturduğumuz olumsuz inanç kalıplarımız, korkularımız enerji bedenimizde tıkanıklık yaratır, enerji akışını keser, enerji stres seviyesini artırır. Bu durum hem zihinsel, hem ruhsal, hem de fiziksel olumsuzluklar yaşatır bizlere.

  EFT bireysel seanslarla yukarıda saydığımız bu ve bunun gibi enerji bedenimizde oluşan tüm tıkanıklıklar ve bozulmalar onarılır, temizlenir. Kişiler kendisini seanslardan sonra yeniden doğmuş arınmış ve rahatsız olduğu konulardan tamamen bağımsız olarak tanımlayabilir. Pozitif EFT ile de kişiye yeni ve pozitif duygularla yüklenmesi güzelliklerin farkına varması sağlanır.Olumlamalar ve imgelemelerle bu desteklenir.

  EFT Prematüre Annelerinde ne işe yarar ?

  EFT Prematüre annelerin büyük bir kısmına uygulanması gerçekten gerekli bir uygulama.Çok fazla sıkıntıyla karşı karşıya kalınan ve hassas bir dönem. O sebeple mutlaka bireysel seans almaları gereken bir terapi çünkü bir çok olumsuz kayıt bu dönemde tutulur ve bastırılır.
  Neden mi? Aradan yıllar geçse de bilinçaltımız bizi hala o günkü korku ve kaygılarla yönetiyor bazen esir alıyor. Biz şimdi ne oldu ki diyoruz ama bilinçaltı kayıtlar biz sakin olduğumuz bir durumda bile sürekli ortaya çıkıyor .

  Biz bir olay yaşarız yada bir şey duyarız ardından onu bastırırız. Güçlü dururuz ama arkada olaylar ne yazık ki bazen de tam her şey yolunayken kaygı korku olarak ortaya çıkabiir.Örnegin sıra beklerken çok sabırsız ve sinirli davranabilirsiniz çünkü bilinçaltınızda işte bu çocuğunuzu küvezde görebilimek için beklediğiniz korktuğunuz gün ki dosyalar açığa çıkmış olabilir.

  Başka bir örnek Doğumdan sonra ciddi kilo almış ve veremiyor olabiliriz. Çünkü biz minik bir çocuk doğurduk ve arka planda ki suçluluk dosyası yüzünden kendimiz suçlayıp ceza olarak yemek yiyor olabiliriz. Bu kötü bilinçaltı kayıtlarını ,suçladığımız herşeyi ve herkesi bilinçaltımızda affetmemiz ve özgür bırakmamız gerekiyor. Bu da EFT ile mümkün.

  Bende Sizlerle Hamilelik hikayemi paylaşayım…

  Önceleri hamile kalmamın önünde hiçbir engel yokken bazı psikolojik bariyerler yüzünden anne olamıyordum.2013 yılın sonunda EFT seans Tekniğini eşimle bana uyguladık. Bazı şeyleri kişileri ve olayların izlerini affettim ve 2 ay kadar sonra hamile olduğumu öğrendik

  İşte her şey kafada bitiyor. Önceleri tek olan bebeğimin 3 ay sonra meğerse bir ikizİolduğunu öğrendim.
  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sizler ve yaşadıklarınız kaygılarınızı çok çok iyi alıyorum. Bende bir prematüre annesiyim. Hamileliğimin 5.ayında hastaneye yatırıldım.
  Bebeğimin birinin kesesinde yırtık oluşmuştu ve kıpırdamam yasaktı.

  Enfeksiyon hızla bedenimi sarıyordu. Sürekli hayati riskimiz olduğunu anlattılar. Tam 60 gün hastanede kaldım. Hiç kıpırdamadan 2 ayı geçirdim ve 29 haftalıkken bebeklerim sağ olarak doğdu Ama ikizlerimden diğeri o yaşama tutunamadı ve 3 günlükken yaşama savaşını bıraktı.
  Diğer bebeğim şimdi 2 yaşında sağlığı iyi. Oda tam 1500 Gram doğdu. 60 gün hastanede kaldı. İşte bu süreçlerde EFT Çok büyük yardımcı oldu çünkü bende büyük bir kaybetme korkusu yaşıyordum ama pes etmeden seanslar yaptık.

  Acaba erken doğum sebebiyle Neler yaşadı ? Zamanla ortaya çıktıkça ona da yardımcı olabilmek bu bilince sahip olmak çok güzel. Sizlerde bu anlamda önce bireysel seans almaya sonrada çocuğunuza kendinize uygulamalarda yapabileceğiniz 1-2 günlük temel seviye seminerlerime bekliyorum. Çünkü çocuklarınıza da (size eğitim alıp yada ilerde bize getirip EFT İLE YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ) EFT yapılabiliyor.
  Seanslarımızda örneğin 35 yaşındaki birinde yalnızlık, terkedilme korkusu, Su fobisi ve kaybetme korkularına çok şahit oluyorum ve bunlar ne yazık ki ta bebeklikten geliyor ve o dönem ki acı sanki dünmüş gibi acı veriyor ama seans bitiminde olayın günümüzde ki yankısı etkisiz hale getiriliyor.
  O kadar acı ve zor günlerdi ki birçoğunuz hala büyük sıkıntılar içindesiniz çoğunuz hala o süreçleri atlatamadı ve hala aklına geldikçe aynı şekilde yaşıyorsunuz.

  Yine aynı şeyler olursa? Neden ben ? Benim çocuğun neden bunları yaşadı? Keşke zamanında müdahale edilebilseydi. Ya çocuğumda kalıcı bir rahatsızlık varsa? yada benim bir sonraki çocugumda böyle oldu gibi sorular o günlerde yaşanan küvez önünde ki amansız bekleyiş ,doktorun ağzından çocuğunuz sağlı ile ilgili çıkacak 1 kelimeyi bir ömürmüş gibi heycanla beklemek o kadar zor ki..

  Şimdi size soruyorum bunları bizler yaşadık evet bizler biliriz ama bunları bu olumsuz duyguları artık serbst bırakmaya varmışınız? Hala çocuklarımız bazı rahatsızlıklarla boğuşuyor. Bizler de her gün kaybetme korkusuyla burun burunayız. Bazen de onlara ağır tepkiler verebiliyoruz. Bir çoğunuzun ailevi sorunlarıda olabilir çünkü herkes bu dönemi kolay atlatamıyor ne yazık ki…Bir çoğunu çocuğum yemek yemiyor diye yakınıyor ve yanlış davranıp çocuğa psikolojik tahribat yaratıyor.Çünkü onun yemezse aç kalıp onu kaybedeceğinden korkuyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş