Sağlıklı uykunun puf noktası yastıklar ve yorganlar

sinemay

Yeni Üye
Katılım
14 Kasım 2017
Mesajlar
6
Yaş
33
Konum
istanbul
olgu maddeleri içindeki en doğal, en sağlıklı ve en hafif dolgu maddesi olan kaz tüyü vücut nemini dengeleyerek yazın terletmez kışın sıcak tutar. Diğer dolgu maddeleri kısa sürede deforme olup uyku düzeninizi bozarken kaz tüyü yastık modelleri ve yorgan kesinlikle deforme olmaz ve size daima kaliteli bir uyku sağlar. Luxus yorgan ve yastık % 30 Gıdık Tüyü, %70 Sırt tüyü dolgusu, % 100 Pamuklu özel olarak kaz tüyü için dokunmuş kumaşıyla sağlıklı ve konforlu bir uyku sunar.
ürünlerinde kullanılan kaz tüyleri hem kalitesi hem de üretim teknolojisi ile fark yaratmaktadır. İthal edilen “kaz tüyü”nün yorgan ve yastıkdan dışarı çıkmasını önlemek amacıyla “downproof” diye bilinen özel bir apre türünün uygulandığı %100 pamuk ve ithal kumaşlar kullanılır. Ayrıca yorganlardaki dikim ve dolum tarzı, tüylerin homojen olarak dağılımını sağlar. Kaz tüyü, oldukça hafif olmasına rağmen son derece iyi ısı yalıtımı sağlar. Yorganınızın hafifliği kaliteli bir uyku uyumanıza yardımcı olur. Sağlıklı ve rahat bir uyku için kaz tüyü idealdir. Doğal yapısından dolayı sıcaklık değişimlerine karşı vücudu korur, nemi ayarlar ve uyku için uygun bir atmosfer oluşturur. Gece vücudun terini emer ve gündüz bu nemi havaya geri püskürtür. Uyku ortamının sıcaklığına uygun seçilmiş kaz tüyü ürünler, hava geçirgenliği sayesinde terlemeye sebep olmaz. Bakteri barındırmadığı için koku yapmaz, hijyeniktir. Kaz tüyü bütün doğal ürünler gibi alerjik reaksiyona sebep olmamaktadır. Ancak ileri derecede alerjik olan bünyelerin reaksiyon gösterebilir. Kaz tüyü yorgan modelleri seçimi, uyku ortamının sıcaklığı ve kişisel sıcaklık hassasiyetine göre yapılmalıdır. Uyku ortamı sıcak olan yerlerde gramajı ve/veya gıdık oranı düşük yorganlar tercih edilebilir. KAZ TÜYÜ'nün BAKIMI Kaz tüyü yastık ve yorganlarınızı haftada bir kez silkeleyip havalandırdığınızda; yastık ve yorganın dokusu gevşer ve yeniden kabararak nemden arınır. Doğal yapısından ötürü bakteri barındırmadığından koku yapmaz, antialerjik ve hijyeniktir. Kaz tüyü ürünlerinizi yıkarken yıkama talimatlarına mutlaka uymanızı öneririz. Çünkü aldığınız ürünün uzun yıllar boyunca ilk günkü konforunu sağlaması tamamen yıkama ve kurutmadaki özeninize bağlıdır. Bu nedenle kaz tüyü yorgan ve yastıklarınızın temizliği için kuru temizlemeyi öncelikli olarak tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kuru temizlemeye alternatif olarak; kaz tüyü yastık ve yorganlarınızı 30 derece sıcaklıkta yıkayıp, kurutma makinesinde kurutmanızı öneririz. Ayrıca kuruturken tenis topu veya yıkama topu kullanmanız tüylerin ekstra kabarmasını sağlar. Ürünlerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra silkeleyerek kabartabilirsiniz.
Kalitesi ve çok yönlü kullanımı ile yatak takımlarının vazgeçilmezi olan kaz tüyü yorgan, her mevsim kullanılabiliyor. Kareler halinde dikilmiş kapitone yapısı ile içindeki tüy dolgunun hem kabarık durmasını hem de aşağıya kaymamasını sağlıyor. En üst kalitedeki beyaz kaz tüyleri, sık dokunmuş kılıf içinde yer aldığından tüylerin dışarıya çıkması engelleniyor. Yorgan kumaşı çekmez özelliktedir.
 
Üst