Uykuda Ağız Suyu Akmasının Nedenleri

'Ağız / Diş Sağlığı ve Bakımı' forumunda Carolin tarafından 25 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Carolin

  Carolin Well-Known Member

  Uyurken geceleri ağzınızda salya akması problemi eminim ki hem sizi çok rahatsız ediyor hem de uyandığınızda eşinizden ya da aynı odayı paylaştığınız kardeşiniz veya arkadaşınızdan utanmanıza da neden oluyordur. Sabahları karşılaşmış olduğunuz ağızdan su akmasının nedenlerini de mutlaka merak ediyor, ciddi bir hastalığa mı işaret diye de endişe etmeden de duramıyorsunuz. İşte merak ettiğiniz ağız suyu neden akar sorusunun yanıtı sizler için yazımızın devamında saklı.

  Uyurken ağız suyu neden akar?

  Sabahları ağız suyunun akma nedenleri başında az öncede bahsettiğimiz gibi parazitler gelmektedir. Fakat bağırsak parazitleri dışında ağızdan salya akmasının nedenleri arasında burundan nefes almayı zorlaştıran sorunlarda yer almaktadır.

  Sabahları ağız suyu akma sebeplerinden bir diğeri de mide ve yemek borusunda yaşanan problemlerdir. Mide ve yemek borusu sorunları da ağızdan salya gelmesi nedenleri arasında diğer sık rastlanır bir sorundur.

  Tüm bu problemlerin neden olduğu ağızdan salya akması, ağızdan su akması tedavisi için uzman bir doktora başvurmak gerekir. Kan tahlili yaptırarak, doktora muayene olarak ağızdan su akmasının kesin nedeni araştırılmalı ve tedavisi uygulanmalıdır.

  Bağırsak parazitinin kan testi ile belli olması tedaviyi daha da hızlı ve kolay kılar. Eğer parazitten kaynaklanmıyorsa, bu durum da da burundan nefes almaya neden olan problemlere ve mide sorunlarına yönelinir.
   

Bu Sayfayı Paylaş