Yetişkinlerde Idrar Kaçırmaya Bitkisel Çözüm

Carolin

Tanınmış Üye
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
661
Yaş
31
Konum
Antalya
Yaşlılık döneminde daha çok görülen idrar tutamama, idrar kaçırma ekseri kadınların menopoz dönemlerinde görülen bir sorundur. İdrar tutama nedenleri oldukça çeşitlidir. Bu nedenler arasında kadınların çok doğum yapması, bir takım ameliyatlar geçirilmesi, erkeklerin boşaltım sistemi sorunları yer alabiliyor. Peki, idrar kaçırmanın yetişkinlerde bitkisel tedavisi nasıldır?

Daha çok bayanlarda görülen, ancak erkeklerde de ortaya çıkan bir sağlık sorunudur, idrar kaçırma. Öksürme, gülme, ağlama veya heyecanlanma gibi durumlarda idrar kasları etkilenmektedir ve bu nedenle bu tür duygular yaşandığında idrar kaçırma gerçekleşir. Bu sorunla karşı karşıya olanlar aşağıda yer alan tavsiyeleri düzenli bir şekilde yerine getirdikleri zaman kısa zamanda sorunun üstesinden gelmeyi başaracaklar.
İdrar Kaçırmaya İyi Gelen Bitkiler ve Kür Tarifleri


* 1 su bardağı kaynar suda 1 tutam melisa otu kısık ateşte 3 dakika demlenir. Sonra içine karabaş otu eklenip 3 dakika daha demlenir. Akşam yatmadan önce içilir. 21 gün boyunca düzenli bir şekilde devam edilir.

* Civanperçemi, ısırgan otu, mayıs papatyası ve kuşburnu. Tüm bu malzemeler ufaltılır ve iyice karıştırılır. 1 tatlı kaşığı kadar alınıp 1 su bardağı kaynar suya atılır. Ağzı kapatılıp 10 dakika demlenmeye bırakılır. Süzülür ve 2 saatte 1 bardak sıcak olarak içilir.

* 1 çay bardağı suya 1 kahve kaşığı kişniş konulur ve 10 dakika bekletilip süzülür ve içilir. Bu işleme 3 gün boyunca devam edilmelidir.

* 10 gram kızılağaç kabuğu 4 bardak suya konulur ve 10 dakika kaynatılır. Süzülür. Günde 3 kere ikişer çorba kaşığı olarak tüketilir.
 
Üst